داستان شکل گیری کارتا

اعضای گروه مشاوره منابع انسانی کارتا پس از ۱۵ سال سابقه فعالیت در حوزه مدیریت منابع انسانی، در سال ۱۳۹۷ گرد هم آمدند و گروه مشاوره منابع انسانی کارتا را تأسیس نمودند. “کارتا” به مفهوم “کار و توسعه انسانی” است و نام خود را از دو بخش “کار” و “تا” گرفته که “کار” به عنوان یک کلمه مستقل و “تا” سرواژه “توسعه انسانی” به شمار می‌آید. ایده اصلی، در “کارتا” بر پایه معیارهای زیر شکل گرفت:

  • به کارگیری رویکرد روانشناسی صنعتی و سازمانی در مدیریت منابع انسانی
  • کمی‌سازی موارد کیفی برای تبدیل حوزه منابع انسانی به امری ملموس و قابل مدیریت
  • استفاده از تکنولوژی و راهکارهای خلاقانه برای مدیریت منابع انسانی.       

با توجه به معیارها و اهداف در نظر گرفته شده، بهترین راه توسعه “کارتا”، رشد دادن آن در فضای استارتاپی بود تا بتوان راهکارها و ابزارهایی خلق کرد که به کمک آن‌ها به سوی چشم‌انداز تدوین شده حرکت نمود. حضور در اکوسیستم استارتاپی، علاوه بر امکان بکارگیری بستر تکنولوژی و فناوری، انعطاف‌پذیری و چابکی تیم را افزایش می‌داد تا قادر به پیاده‌سازی راهکارها در محیط عملیاتی باشیم و به سرعت آن‌ها را توسعه دهیم.

امیر شهبازی مدیرعامل و بنیانگذار "کارتا"

ورود نسل جدید به بازار کار با ویژگی ها و خواسته های متفاوت از نسل های قبلی موجب پیچیدگی روابط بین فردی در محیط سازمان ها شده و اط سوی دیگر، شرایط سخت در جامعه فعلی، این موضوع را تشدید کرده است. بنابراین استفاده از رویکرد روانشناسی صنعتی و سازمانی در مدیریت منابع انسانی به یک نیاز برای سازمان ها تبدیل شده است.

چشم انداز ما:

ما از طریق توسعه منابع انسانی و بهبود رفتار سازمانی، سطح کیفیت خدمت‌رسانی به مشتریان را در صنایعی که مستقیماً با مصرف‌کننده در ارتباط هستند، ارتقاء می‌دهیم و تا پیش از دهمین سالگرد تأسیس کارتا، جزو سازمان‌های مرجعِ این حوزه در خاورمیانه خواهیم بود.

ماموریت ما

از نام “کارتا” پیداست که رسالت ما “رشد و توسعه منابع انسانی” است؛ ما بدین صورت رسالتمان را انجام خواهیم داد:

  • Group-37254 تقویت زیرساخت های واحد منابع انسانی در سازمان ها
  • Group-37254 آموزش مهارت‌های نرم مدیریت منابع انسانی به مدیران و سرپرستان سازمان‌ها؛
  • Group-37254 کمک به سازمان‌ها برای اتخاذ تصمیمات داده محور
  • Group-37254 بازتاب نتایج توسعه منابع انسانی بر کیفیت خدمت‌رسانی سازمان‌ها به مشتریان
  • Group-37254 بهبود تجربه مشتریان سازمان‌ها از طریق توسعه منابع انسانی

ارزش ها

فرهنگ سازمانی ما ساده است؛ خودمان باشیم و همواره برای توسعه تلاش کنیم. ما کارمان را زندگی می‌کنیم و معتقدیم فعالیت‌ها باید مطابق با ارزش‌هایی باشد که بر سر آن‌ها به توافق رسیده‌ایم لذا در همه حال به آن‌ها پایبندیم و هیچگاه از اصول خود عقب‌نشینی نمی‌کنیم. ارزش‌هایی که سرلوحه کارمان قرار داده‌ایم بدین شرح است:

صمیمیت

ما صمیمیت را یک ارتباط دو سویه و بر پایه‌ی اعتماد می‌دانیم که به انتقال حس خوب می‌انجامد لذا همیشه سعی می‌کنیم روابط صمیمانه‌ای بسازیم.

عاملیت

ما همیشه سهم خودمان را در انجام کارها پررنگ می‌دانیم و معتقدیم پیروزی و شکست، بخشی جداناپذیر از کار هستند و ما نسبت به نتیجه مسئول هستیم.

یکپارچگی

ما همواره در تلاش برای ایجاد یکپارچگی بین گفتار و رفتار هستیم و سعی می‌کنیم آن را در عمل نمود دهیم.

یادگیری

ما به این موضوع آگاهیم که تکنولوژی دائماً در حال تغییر و دانش در حال بروزرسانی است لذا تنها راه همگام بودن با جهان را یادگیریِ همیشگی می‌دانیم.

هم‌افزایی

ما معتقدیم رشد، در نقطه تلاقیِ کار گروهی و مربیگری اتفاق می‌افتد لذا همواره با یکدیگر همفکری داریم و کارها را به صورت گروهی انجام می‌دهیم تا به کمک یکدیگر توسعه پیدا کنیم.

مشتریان ما